علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

علت گرم نشدن آب  آبگرمکن دیواری

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری


 

گرم نشدن آب آبگرمکن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد یکی کم بودن شعله آبگرمکن دیواری و کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری . برای سرویس آبگرمکن دیواری خود می توانید با نصب اپلکیشن هلپر و ثبت درخواست خود ، کارشناسان بهترین سرویس کار را انتخاب و برای ارائه خدمات به مشتری در زمان تعیین شده به محل مورد نظر ارسال می کنند .

  • یکی از علت گرم نشدن آب آبگرمکن می تواند رسوب گرفتن مبدل مصرفی باشد . در بیشتر موارد سردوش حمام رسوب می گیرد و موجب این مشکل  شود ، که شما می توانید این مشکل را با رسوب زدایی حل کنید . یکی از دلایل دیگر می تواند رسوب گرفتن خود آبگرمکن دیواری باشد . این روزا بیشترین مشکلات آبگرمکن های دیواری در منازل ناشی از رسوب گرفتن و جمع شدن رسوبات در آبگرمکن هاست . که این با توجه به آب مصرفی در ایران یک اتفاق طبیعی هست . که باید هر چند مدت یک بار بسته به آبگرمکن و آب مصرفی احتیاج به رسوب زدایی زیادی دارد .

 

  • روشن نشدن شمعک یا خاموش شدن آن می تواند علت دیگری از گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری باشد . به دلیل افت فشار گاز ممکن است باعث خاموش شدن خود به خود شمعک شود که می توانید با تنظیم صحیح پیچ شمعک ، رفع شود . همچنین خرابی ترموکویل و خراب شدن شیر مغناطیسی ، شل بودن مهره موکویل نیز موجب خاموش خاموش شدن شمعک می شوند . بسته بودن شیر پروانه ای و گرفتگی صافی شمعک و مجرای نازل شمعک می تواند از دلایل روشن نشدن شمعک باشد . یا اینکه ممکن است شمعک روشن شود ولی مشعل روشن نشود یا دیر روشن شود ، که در این صورت باید شیر احتراق آهسته تنظیم وکنترل شود . پاره شدن و یا خراب شدن واشر دیافگرام نیز می تواند علت های روشن نشدن مشعل باشد .

 

 

  • علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری می تواند اشکال در لوله کشی ساختمان باشد که برای برطرف نمودن آن نیاز به مهارت لوله کشی و ابزار آن است . یکی از علت های دیگر که می تواند آب گرم را از شما بگیرد دودکش های غیر استاندارد است . می توانید ویژگی های یک دودکش استاندارد را از یک متخصص بپرسید .

 

مشکل گرم نشدن آب آبگرمکن به دسته های زیر تقسیم می شود :

  • آب اصلا گرم نمی شود .
  • آب به اندازه کافی گرم نیست .
  • چراغ پیلوت آبگرمکن روشن نمی ماند .

 

آب آبگرمکن دیواری  به اندازه کافی گرم نمی شود :

 

گاهی اوقات ممکن است که آب کامل سرد نباشد ولی به اندازه کافی گرم هم نشود . در این شرایط باید طبق دستورالعمل زیر اقدام کنید .

  • ترموستات آبگرمکن را در یک درجه بالا تری قرار دهید . اگر در زمان کار مشعل آبگرمکن دیواری شعله ور شد ، باید روی همان درجه بگذارید ، بعد دوباره یک ساعت بعد آب گرم را بررسی نمایید .

 

آبگرمکن دیواری آب را گرم نمی کند :

 

اگر آبگرمکن دیواری آب را اصلا گرم نمی کند ابتدا باید چک کنید و مطمئن شوید که مشکل از آبگرمکن است . در باقی شیر های آب خانه ، آب گرم را بررسی کنید . اگر باز آب گرم نمی شود ، به صورت زیر اقدام کنید .

  • مطمئن شوید که به درستی گاز وارد آبگرمکن می شود و به درستی کار می کند .

چراغ پیلوت  آبگرمکن دیواری روشن نمی ماند :

اگز هنگامی که چراغ پیلوت آبگرمکن خاموش شد ، باید با توجه با راهنمای تولید کننده آبگرمکن ، آن را روشن نمایید . اگرباز چراغ پیلوت به همان شکل اول خاموش ماند ، احتمال دارد خروجی آن گرفته یا کثیف شده باشد که باعث می شود ناپایداری ایجاد و شعله کم شود . آبگرمکن دیواری را مجددا بررسی کنید تا هیچ گونه آلودگی و گرفتگی در آن وجود نداشته باشد .

اگر فهمیدید که مشکل از گرفتگی یا آلوده بودن خروجی پیلوت نیست ، ممکن است ترموکوپل مشکل داشته باشد . وظیفه کنترل دما را قسمتی از ترموکوپل به عهده دارد و باعث روشن شدن چراغ پیلوت شده و کمک می کند مشعل اصلی شعله ور شود . این احتمال هم وجود دارد که ترموکوپل خراب باشد و ارتباط درستی نتواند با شعله پیلوت بگیرد . به همین دلیل چراغ پیلوت روشن نمی شود . باید در این مواقع ترموکوپل تعمیر یا تعویض شود .

 

 

مطالب مشابه

medical information
قیمت تعمیر آبگرمکن
medical information
تعمیر آبمیوه گیر در ایلام
medical information
تعمیر آبمیوه گیر – انواع برندها
medical information
راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن در منزل
بازگشت