تعمیر آبگرمکن هنگام روشن نشدن شمعک

تعمیر آبگرمکن هنگام روشن نشدن شمعک

تعمیر آبگرمکن هنگام روشن نشدن شمعک


قبل از مشکلات کوچک برای آبگرمکن سریع به فکر تعمیر آبگرمکن توسط متخصص نباشید در خیلی از مواقع خوتان می توانید مشکلش را حل کنید. در بعضی از وسایل گازسوز - از قبیل برد گاز ، بخاری آب ، دیگهای بخار و شومینه بنزینی - چراغ شمعک برای روشن کردن شعله اصلی در هنگام روشن شدن گاز توسط شیر تنظیم كننده كار می كند . اگر شمعک آبگرمکن روشن نشود ، مشعل گاز مشعل نخواهد بود که می تواند با رها شدن گاز بسیار قابل اشتعال به هوا ، وضعیت خطرناکی ایجاد کند . در صورت خاموش شدن شمعک ، می توانید پس از خاموش شدن گاز با استفاده از کبریت یا جرقه الکترونیکی واحد در صورت وجود ، به رعایت نکات ایمنی مناسب ، آن را دوباره امتحان کنید. 

 

تعمیر آبگرمکن-شمعک آبگرمکن خاموش است

 

اگر شمعک آبگرمکن شما خاموش است ،برای تعمیر آبگرمکن  شیرهای خاموش کننده گاز را در تمام وسایل گازسوز به حالت "خاموش" بکشید تا سرویس بنزین بازگردد . اگر نتوانید آن را پیدا کنید از چراغ قوه استفاده کنید .  برای خاموش کردن شیر ، آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا دریچه متوقف شود . اگر بوی بنزین در خانه دارید ، هرگونه مواد احتراقی احتمالی مانند شمع یا سیگار ، و پنجره ها و درهای باز را برای تهویه هوا در خانه قرار دهید .

پس از برقراری سرویس گاز ، دستگیره كنترل را روی دستگاه گاز قرار دهید و آن را به حالت "خاموش" تبدیل كنید .  سپس با چرخاندن آن در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت ، دستگیره شیر کنترل گاز را برای دستگاه روشن کنید تا این که چرخش آن متوقف شود .  

 

تعمیر آبگرمکن-آبگرمکن را باز کنید

 

هنگام تعمیر آبگرمکن برای دسترسی به قسمت مشعل آبگرمکن دیواری، جلوی دستگاه را بردارید . بعضی از وسایل مانند شومینه گازی ممکن است دارای یک منطقه مشعل نور باز باشد . برای جدا کردن پیچ ها از پیچ گوشتی استفاده کنید تا در صورت لزوم پانل را باز کنید .

 

تعمیر آبگرمکن-شمعک را روشن کنید

 

برای تعمیر آبگرمکن دکمه کنترل مشعل را به موقعیت "مشعل" تبدیل کنید. یک کبریت را روشن کنید و آن را مستقیماً در زیر لوله در باز مشعل نگه دارید .  دکمه کنترل مشعل را فشار داده و نگه دارید تا شعله روشن شود .  کبریت را بردارید ، اما قبل از انتشار آن را به مدت 30 ثانیه نگه دارید . اگر شعله چراغ شمعک بعد از رها کردن دستگیره روشن نمی ماند ، این روند را تکرار کنید . اگر پس از تلاش های مکرر ، شمعک هنوز روشن نخواهد ماند ، دستگیره را خاموش کنید و با یک تکنسین تماس بگیرید .

پس از روشن شدن چراغ شمعک ، دستگیره کنترل شمعک را به حالت "روشن" بچرخانید و تأیید کنید که شمعک اصلی روشن است .

درپوش پنل چراغ شمعک را تعویض کنید و مراحل سایر وسایل گازسوز را با چراغ شمعک که باید روشن شود تکرار کنید .

تعمیر آبگرمکن-چیزهایی که شما نیاز دارید

چراغ قوه

پیچ گوشتی

کبریت

نکته

اگرآبگرمکن  به یک مشمعل جرقه الکترونیکی مجهز باشد ، برای روشن کردن چراغ مشعل نیازی به کبریت ندارید. در عوض ، در حالی که دکمه کنترل مشعل را نگه دارید ، کلیک کنید تا چراغ مشعل روشن نشود . قبل از انتشار ، 30 ثانیه نگه داشته باشید و بررسی کنید که چراغ مشعل روشن است .

هشدار

اگر بوی بنزین در هر نقطه از خانه دارید ، سعی نکنید که چراغ مشعل را بدون پیدا کردن و خاموش کردن منبع نشت گاز و تهویه کامل خانه خود خاموش کنید .

 

تعمیر آبگرمکن-دلایل روشن نماندن شمعک آبگرمکن

 

سوختگی بوبین

اشکال در ترموکویل

سوختگی سنسور جوش

قرار نداشتن شمعک در جهت درست

نصب نبودن دودکش آبگرمکن

کم بودن حجم آتش شمعک آبگرمکن

عملکرد نادرست دودکش

 

تعمیر آبگرمکن-رفع مشکل روشن نماندن شمعک آبگرمکن

 

اگر به هر دلیلی شمعک آبگرمکن خاموش یا قطع شود جریان ترموالکتریک توسط ترموکوپل قطع شده است و خاصیت مغناطیسی بوبین ازبین می رود و فنری که پشت هسته بوبین قرار دارد آن را به بیرون رانده و واشر اصلی گاز را می بندد . بنابراین برای تعمیر آبگرمکن باید در زمان روشن نمودن آبگرمکن باید تقریبا حدود 20 ثانیه دکمه شمعک را نگه داریم تا ترموکوپل گرم شود و برق تولیدی را در حالت جذب نکه دارد و مسیر گاز برای روشن شدن شمعک باز شود .

 

 

 

مطالب مشابه

medical information
قیمت تعمیر آبگرمکن
medical information
راهنمای عیب یابی و تعمیر آبگرمکن در منزل
medical information
نصب و تعمیر آبگرمکن دیواری در ایلام
medical information
نصب و تعمیر آبگرمکن با تخفیف استثنایی
بازگشت