تعمیر بخاری گازی

تعمیر بخاری گازی

تعمیر بخاری گازی


اگر در زمینه تعمیر بخاری گازی هیچ مهارتی ندارید خودتان دست به کار نشوید چون ممکن است خسارتهای جبران ناپذیری به بخاری وارد کنید. بنابراین بهتر است برای تعمیر بخاری گازی به تعمیر کار مراجعه کنید.

 

خرابی هایی که نیاز به تعمیر بخاری گازی دارند :

 

هنگام روشن کردن بخاری گازی بوی بدی را استشمام کنید

استشمام بوی گاز خام بعد از نصب بخاری گازی

روشن نشدن مشعل و پخش شدن گاز زمانی که دکمه بخاری گازی را از حالت پیلوت به سمت شعله اصلی می چرخانید.

زمانی که بخاری روشن است و در حال کار است بوی گاز خام استشمام می شود.

شعله بخاری به اندازه کافی نمی باشد .

بخاری یک دفعه از حالت روشن، خاموش می شود.

زمانی که در حال روشن کردن بخاری گازی هستید و با گرفتن فندک در صورتی که فندک را رها کنید دیگر گاز وارد بخاری نمی شود و در نتیجه شمعک خاموش می شود.

زمانی که فشار گاز در بالاترین حد خود در لوله ها وجود دارد همچنان شعله کوتاه اشت و بیشتر نمی شود. در صورت مشاهده این علائم سریعا نسبت به تعمیر بخاری گازی خود اقدام کنید.

 

تعمیر بخاری گازی (ترموکوپل)

 

 یک قطعه که در بخاری های گازی وجودشان اهمیت دارد ترموکوپل است.در صورت خراب شدن این قطعه نیاز به تعمیر بخاری گازی دارید. ترموکوپل از دو فلزبا جنس های مخالف ساخته شده است. این دو فلز غیر همجنس در دو نقطه همدیگر را می بینند و بر اساس قانون فیزیک عمل می کنند. عملکرد آنها به این گونه است که اگر دو فلز با جنس های مخالف با دادن گزما گرم کنیم اتصال بین آنها برقرار می شود و در دو سمت آنها جریان الکتریسته برقرار می شود.

ترموکوپل که گرم شد جریان الکتریسیته در شمعک نیز برقرار می شود.

ظاهر ترموکوپل می تواند تضمین سالم بودن ترموکوپل باشد به گونه ای که اگراتصالی بین ترموکوپل قرار دارد از بین برود نشان دهنده خراب شدن ترموکوپل می باشد.برای تعمیر بخاری گازی که ترموکوپل آن دچار خرابی شده یا نیاز به تعمیر این قطعه دارید یا باید آن را تعویض کنید.

 

 

برای اینکه بدانید نیاز به تعمیر بخاری گازی دارید یا نه سعی کنید از یک روش مطمئن ترموکوپل را تست کنید.

ترموکوپل را می توان توسط یک بوبین سالم نیز  مورد  آزمایش قرار داد  به گونه ای  که اگر آخر ترموکوپل را به بوبین وصل کنیم و سر آن را گرم کنید سپس هسته ی بوبین با انگشت به داخل فشار داده و تقریباً ۲۰ الی ۳۰ ثانیه صبر می کنیم اگر بعد از رها کردن هسته ی بوبین، خسته به جای قبلی خود برگشت و در حالت جذب باقی بماند نشان دهنده سالم بودن ترموکوپل می باشد در غیر این صورت ترموکوپل خراب شده است.

 

 

تعمیر بخاری گازی (اجزای بخاری گازی)

بخاری گازی براساس میزان بازدهی گرمایی دسته بندی شده اند ولی در اساس از لحاظ ظاهری شبیه هم هستند. برای تعمیر بخاری گازی به شکل صحیح با اجزای بخاری گازی آشنایی داشته باشید تا در صورت تعمیر بخاری گازی بتوانید عیب هر قطعه را متوجه شوید و اقدامات درستی برای تعمیر بخاری گازی انجام دهید. بدنه بخاری که در حالت عمومی از ورقه های فولادی تولید می شوند. سطح بدنه را یا لعاب کاری می کنند یا رنگ آمیزی می کنند. و یک کوره در بخاری گازی تعبیه شده است که شمعک در آن قرار دارد.

تعمیر بخاری گازی  در انواع مختلف

تعمیراتی و خدمات که در شرکت هلپر قابل ارائه است در زیر آمده است.

  • سرویس و تعمیر بخاری گازی و شومینه در انواع مختلف
  • تعمیر بخاری گازی و نصاب شومینه و تعمیر ترموکوبل شومینه
  • تعمیر بوبین مگنت ترموکوبل
  • تعمیر هیتر
  • تعویض المنت شیشه ای
  • تعمیر سنسور و فن بخاری

 

این روزها شومینه ها و بخاری گازی جای کرسی های قدیمی را گرفته اند .با وجود شومینه ها دیگر مثل گذشته خبری از زمستانهای سرد و طاقت فرسا خبری نیست و با خیال راحت می توانید زمستان را در کنار خانواده و در آرامش با گرما بگذرانید. نصب و راه اندازی و تعمیر بخاری گازی آنقدر ساده شده است که براحتی در دسترس عموم قرار دارد. ولی به همان نسبت که نصب و راه اندازی و تعمیر بخاری گازی ساده است به همان نسبت باید برای تعمیر بخاری گازی دقت داشته باشید و شخصی که برای تعمیر بخاری گازی استخدام میکنید دارای مهارت خاص باشد . به دلیل اینکه با اولین بی توجهی نسبت به بخاری گازی ممکن است به اتفاقهای غیر قابل جبرانی منجر شود. 

 

استفاده از بخاری گازی آن‌قدر ساده و راحت شده که در خیلی از خانه‌ها از این وسیله گرمایشی استفاده می‌کنند؛ اما همان‌طور که گرمای تولیدشده توسط بخاری و شومینه لذت‌بخش است، نگهداری و تعمیر بخاری گازی دارای اهمیت است. درواقع نکات ایمنی نصب بخاری گازی و شومینه را باید با دقت بیشتری رعایت کرد؛ زیرا کوچک‌ترین سهل‌انگاری در استفاده از شومینه و بخاری گازی موجب بروز اتفاق‌های ناخوشایند می‌شوند؛ اما چگونه تعمیر کار بخاری گازی را برای تعمیر بخاری گازی پیدا کنیم؟

نکاتی که باید راجع به تعمیر بخاری گازی در رابطه با تامین ایمنی بخاری گازی رعایت کنیم؟

چه کسی مناسبترین فرد برای تعمیر بخاری گازی است؟

 

به چه صورت بخاری گازی نصب می شود؟

‌ ‌ ‌ ‌‌‌‌‌ ‌ چه زمانی برای تعمیر بخاری گازی به تعمیر کار باید مراجعه کنیم؟

‌در اوایل پاییز زمانی که کم کم سردی هوا را احساس کردیم اکثر خانواده ها به فکر راه اندازی بخاری گازی خود می شوند بهتر است قبل از راه اندازی بخاری گازی درخواست تعمیر کار برای تعمیر بخاری گازی کنید تا آن را سرویس کند تا در صورت خرابی تعمیر بخاری گازی را شروع کنید و در روزهای سرد زمستان شما را دچار مشکل نکند.

با توجه به ینکه سیستم هایی که با گاز کار می کنند اعم از سرمایش یا گرمایش مونوکسید کربن تولید می کنند باید در نصب و راه اندازی دقت لازم بعمل بیاید.

 

 

رعایت نکات لازم برای نصب و تعمیر بخاری گازی

 

در صورتی خرابی بخاری از شرکت های ارائه خدمات منزل درخواست نیرو دهید تا تعمیر بخاری گازی را انجام دهد.

 

 

در صورت روشن نشدن بخاری گازی یا مدام خاموش شدن شعله بخاری گازی و تجهیزات بخاری گازی خراب شده باشند و در صورتی که لوله بخاری گرم نشود  نیاز به نصب و تعمیر بخاری گازی و دودکش آن داریم 

 

  • ترموستات، شمعک، فندک و یا دیگر تجهیزات بخاری خراب شده باشد و نیاز به تعمیر بخاری گازی در منزل داشته باشیم.

 

البته همه مشکلات بخاری گازی فقط اینها نیستند موارد دیگری نیز وجود دارند که برای تعمیر بخاری گازی باید بخاری گازی خود را نزد تعمیر کار ببرید.

 

مزایای درخواست تعمیرکار برای تعمیر بخاری گازی در محل

صرفه جویی در زمان  و دسترسی به بهترین تعمیرکاران: با استفاده از سامانه هلپر می توانید خیلی سریع به تعمیرکار مورد نظر خود برای تعمیر بخاری گازی اقدام نمایید.

‌‌‌‌‌ ‌ ‌ ‌‌‌‌‌ ‌

در سامانه هلپر دیگر نیاز به بردن بخاری به تمیرگاه نیست بلکه متخصصی و تعمیرکاران با سابقه و مجرب برای تعمیر بخاری گازی به منزل شما می آیند و یخاری شمار را مورد معاینه قرار می دهند.‌

 

صرفه جویی در هزینه: آمدن تعمیرکاران به محل و و تست و تعمیر بخاری گازی باعث می شود رد هزینه حمل و باربری صرفه جویی شود.

یهتر است در صورت مشاهده هر گونه خرابی و ایراد در بخاری گازی نسبت به تعمیر بخاری گازی بجای خرید یک بخاری گازی اقدام نمایید. و هزینه های خود را تا حد زیادی پایین بیاورید.

‌‌‌‌‌ ‌ ‌ ‌‌‌

مقدار هزینه ای برای نصب وتعمیر بخاری گازی نیاز است ‌

بستگی به نوع مشکل و خرابی در بخاری گازی هزینه های متفاوتی در نظر گرفته شده است

به عنوان نمونه هزینه تعمیر ترموستات با تعویض شمعک درتعمیر بخاری گازی متفاوت است.

با توجه به این موضوع واجب است اول بخاری گازی عیب یابی شود و سپس هزینه آن گرفته شود.

 

 

 

‌‌‌‌‌ ‌ ‌ ‌‌‌‌‌ ‌ ‌

روند سفارش خدمات سرویس و تعمیر بخاری گازی درهلپر چگونه است؟

 

ثبت سفارش نصب و تعمیر بخاری گازی در هلپر رایگان است. در هر زمان و مکانی که نیاز به تعمیرکار بخاری یا سرویس‌کار شومینه داشتید، می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید تعمیرکار در اسرع وقت برای تعمیر بخاری گازی خود را به محل شما می رساند. اولین قدم بعد از زدن دکمه ثبت سفارش، تعیین خدمت درخواستی خواهد بود. سپس می‌توانید مشکل پیش‌آمده برای بخاری یا شومینه را تعیین کنید. با توضیحات تکمیلی نیز می‌توانید نیاز خود را بهتر بیان کنید تا متخصص بتوان تمام تجهیزات مورد نیاز را با خود بیاورد و تعمیر بخاری گازی را سرعت ببخشد. در انتها نیز با تعیین تاریخ و زمان حضور متخصص و همچنین آدرس موردنظرتان، ثبت سفارش شما به پایان می‌رسد و باید منتظر پیشنهاد متخصص‌ها باقی بمانید.

‌‌‌‌‌ ‌ ‌ ‌‌‌‌‌ ‌ ‌

 

چطور می‌توانم از کیفیت نصب و راه‌اندازی و تعمیر بخاری گازی اطمینان داشته باشم؟

 

فرق نمی‌کند به دنبال نصاب و تعمیر کار برای نصب و تعمیر بخاری گازی در شمال و جنوب تهران باشید و یا به تعمیرکار بخاری گازی در غرب و شرق تهران نیاز داشته باشید؛ زیرا مهم‌ترین ویژگی که همراه با استادکار به دست می‌آورید، کیفیت بالا و امنیت در دریافت خدمات سرویس بخاری گازی در منزل خواهد بود. استادکار به شما کمک می‌کند بهترین تعمیرکار بخاری گازی در تهران را در اختیار داشته باشید و خیالتان بابت انجام درست تعمیر بخاری گازی راحت باشد.

پس اگر شما هم برای عیب‌یابی و تعمیر بخاری و یا برای نصب شومینه و بخاری نیاز به متخصص دارید، همین حالا می‌توانید به‌صورت آنلاین سفارش نصب یا تعمیر بخاری گازی خود را ثبت کنید و از متخصصان خوش‌نام برای این کار کمک بگیرید.

 

نحوه تعمیر بخاری گازی

 

مرحله 1: مونتاژ نور شمعک را پیدا کنید. به طور معمول دارای دریچه گاز با تنظیمات خاموش ، خاموش و شمعک است.

 

مرحله 2: شیر را خاموش کنید و سه دقیقه صبر کنید

مرحله 3: سوپاپ را به تنظیم شمعک تغییر دهید. در حالی که دکمه تنظیم مجدد را روی صفحه کنترل شمعک فشار می دهید ، کبریت روشنایی را برای باز کردن شمعک نگه دارید. این دکمه را فشرده نگه دارید تا شعله شمعک روشن شود و سپس سوپاپ را روی موقعیت قرار دهید.

 

مرحله 4: اگر شعله شمعک روشن نماند ، ممکن است باز شود. شیر گاز را خاموش کرده و با قطعه سیم ریز باز را تمیز کنید. اگر بعد از چند بار تلاش روشن نباشد ، ممکن است دارای ترموکوپل معیوب باشید. اگر شعله شمعک هنوز روشن نخواهد ماند ، با شخص خدمات حرفه ای تماس بگیرید.

 

بعضی از بخاری های گازی دارای سیستم الکتریکی برای احتراق گاز هستند. در این سیستم ها چراغ شمعک وجود ندارد. در عوض ، یک عنصر برقی گرم می شود و مشعل ها را آتش می زند. اگر این سیستم جرقه زنی الکتریکی ناقص است ، با یک فرد متخصص حرفه ای برای تعمیر بخاری گازی تماس بگیرید.

 

اگر چراغ شمعک روشن نماند ، ترموکوپل - یک وسیله ایمنی - ممکن است نقص داشته باشد. یاد بگیرید که چگونه این مؤلفه را در صفحه بعدی جایگزین کنید.

 

نگهداری و تعمیر بخاری گازی: با یادگیری مراحل نگه داشتن بخاری گازی در شرایط اولیه ، در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

تعمیر و نگهداری ترموستات برای تعمیر بخاری گازی: برای اینکه مطمئن شوید مشکلی در سیستم گرمایش وجود دارد ، ممکن است بخواهید ترموستات را نیز بررسی کنید. بیاموزید که چگونه یک ترموستات را کالیبره کنید.

مطالب مشابه

medical information
هزینه تعمیر چرخ گوشت
medical information
هزینه تعمیر بخارشور
medical information
هزینه تعمیر هود آشپزخانه
medical information
هزینه تعمیر پنکه
بازگشت