ترفندهای تعمیر ماشین لباسشویی

ترفندهای تعمیر ماشین لباسشویی

ترفندهای تعمیر ماشین لباسشویی


ماشین لباسشویی یکی از وسایل ضروری منزل است و استفاده فراوانی نیز دارد. معمولا آخر هفته ها وقت مناسب برای رسیدگی به کارهای منزل است و نظافت و جمع آوری رخت چرک ها یکی از کارهای ضروری هر هفته است. زمانی که ماشین لباسشویی با مشکلی مواجه شود معمولا افراد سریعا به فکر تعمیر ماشین لباسشویی میافتند. اما مواردی در تعمیر ماشین لباسشویی وجود دارد که شاید خودتان از پس آن برآیید.

پس پیش از آنکه سریعا به فکر تعمیر ماشین لباسشویی توسط تعمیرکاران و متخصصان بیفتید این مطلب را مطالعه کنید. در این مقاله بخشی از مشکلاتی که معمولا برای ماشین لباسشویی ممکن است پیش بیاید را شرح می دهیم . این مشکلات معمولا توسط خودتان در منزل رفع می شود و نیازی نیست برای تعمیر ماشین لباسشویی توسط تعمیرکار اقدام کنید.

 

تعمیر ماشین لباسشویی هنگام اختلال در زمان آبگیری دستگاه

هنگانی که لباسشویی شما در زمان روشن شدن و شروع به کار آبگیری را انجام نداد و با تاخیر همراه بود باید مواردی را چک کنید تا بتوانید مشکل را حل کنید. اولین اقدام این است که شیر آب ورودی را چک کنید که حتما باز باشد. دومین اقدام بررسی فیلتر ورودی آب بر روی شیر برقی می باشد تا از عدم وجود آشغال بر روی آن مطمئن شوید. در صورتی که فیلتر ورودی آشغال گرفته باشد باید سریعا نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید.

مورد بعدی که باید به آن توجه کنید بررسی شیر برقی است . در صورتی که برد به آن فرمان داده باشد بر روی ورودی های آن ولتاژ برق را باید داشته باشد.

اگر این موارد را چک کردید و متوجه شدید که مشکلی وجود ندارد این احتمال وجود دارد که برد دچار مشکل شده است. همچنین احتمال دیگری که وجود دارد خرابی هیروستات است . اگر این احتمال صحیح باشد معمولا از روی خطاهای نمایش داده شده توسطز دستگاه می توانید مشکل را پیدا کنید و سریع تر نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اقدام کنید.

 

تعمیر ماشین لباسشویی هنگام تخلیه نشدن در پایان شستشو

 

در صورتی که با این مشکل مواجه شدید قبل از اینکه بخواهید با کارشناسان هلپر برای تعمیر لباسشویی تماس بگیرید ابتدا خودتان این مواردی که در ادامه شرح داده می شود را بررسی کنید. اولین مورد چک کردن شلنگ خروجی است که توجه داشته باشید دچار تاخوردگی نشده باشد. مورد دوم نیز که اهمیت دارد چک کردن فیلتر موجود در پایین سمت راست لباسشویی است که مربوط به پمپ تخلیه است. اگر دو مورد گفته شده را بررسی کردید و مشکلی وجود نداشت مورد آخر چک کردن راه فاضلاب و راه آب خروجی است . در صورتی که این مشکلات وجود نداشت می توانید از طریق اپلیکیشن خدمات منزل هلپر نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنید تا کارشناسان مربوطه برای تعمیر ماشین لباسشویی با شما تماس بگیرند.

 

تعمیر ماشین لباسشویی هنگام باز نشدن درب در پایان شستشو

 

در صورتی که در پایان شستشو درب لباسشویی همچنان قفل شده باقی ماند و باز نشد باید ابتدا مواردی را بررسی کنید و اگر مربوط به این موارد نبود در آن صورت می توانید تعمیر ماشین لباسشویی را از تعمیرکار متخصص بخواهید. کارشناسان تعیرات ماشین لباسشویی معمولا مواردی را برای قفل شدن درب ماشین لباسشویی محتمل می دانند. یکی از این موارد این است که قلاب درب ماشین لباسشویی خراب شده باشد. مورد بعد احتمال خرابی میکروسویچ یا قفل الکترونیکی درب ماشین لباسشویی است . مورد دیگر این است که در اتصالات مربوط به قفل مشکلی پیش آمده باشد. یک احتمال مربوط به فعال بودن حالت Rinse Hold   است . در صورتی که آب در ماشین لباسشویی وجود داشت احتمال خراب شدن پمپ تخلیه یا برد وجود دارد. در تمام این موارد می توانید با سرویس دهنده تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه شما را راهنمایی کند که چه اقداماتی را برای تعمیر ماشین لباسشویی انجام دهید.

تعمیر ماشین لباسشویی در هنگام لرزش غیرعادی

 

اگر ماشین لباسشویی شما در هنگام خشک کردن لباس ها لرزش غیر عادی داشت ممکن است به دلیل یکی از مواردی باشد که در ادامه ذکر می کنیم . به گفته کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی هنگامی که این مشکل برای دستگاه شما رخ داد این موارد را بررسی کنید. ابتدا دقت کنید که آیا لباسشویی تراز شده باشد و در مکانی شیب دار قرار نگرفته باشد. احتمال نیاز به  تعویض بلبرینگ های دستگاه نیز وجود دارد. احتمال نیاز به تعویض کمک های لباسشویی نیز وجود دارد. نکته ای هم در رابطه با همگن نبودن لباس ها وجود دارد که لباس های سبک و سنگین را با هم در داخل لباسشویی انداخته اید. به طور مثال حوله با لباس حریر نازک قرار گرفته باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی هنگام سفیدک زدن لباس ها

 

در صورتی که بعد از شسته شدن لباس ها متوجه وجود سفیدک بر روی لباس ها شدید باید به نکاتی توجه کنید تا این مشکل را خودتان رفع کنید. احتمال رفع این مشکل با رعایت مواردی که ذکر می کنیم وجود دارد.

مهم ترین مسئله مربوط به پودر ماشین لباسشویی است که از پودر مناسب استفاده نکرده اید.مورد دیگری که وجود دارد این است که شاید میزان پودر استفاده شده زیاد از حد بوده است. یک احتمال دیگری که وجود دارد این است که برنامه مناسب و سازگار با لباس انتخاب نکرده اید. آخرین احتمال که وجود دارد برای رفع این مشکل نیاز به جرمگیری دستگاه می باشد.اگر موارد ذکر شده را بررسی کردید و مشکلتان حل نشد حتما نسبت به جرم گیری دستگاه اقدام کنید.

 

قطعات مهم در تعمیر ماشین لباسشویی

 

قطعاتی که در تعمیر ماشین لباسشویی مهم و اثرگذار هستند و باید به دقت بررسی شوند تا در صورت نیاز تعویض شوند سیم های برق ، موتور تایمر ، لاستیک های دور در و خازن ها ،یاتاقان و بلبرینگ و کلید قطع و وصل و پریز برق و میکروسویچ ، چرخ دهنده ها و فیلترهای آب دستگاه و هیدرواستات است.  قطعات دیگر موثر در تعمیر ماشین لباسشویی شیر مکانیکی دستگاه ، المنت ، پلاتین تایمر ، تسمه لباسشویی ، مخزن لباسشویی ، کاسه نمد می باشند.

باید توجه داشته باشید که زمانی که عمر دستگاه زیاد است قطعات را نمی توان تعمیر کرد و باید حتما آن ها را تعویض کرد. مسلما این اقدامات نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی توسط کارشناس دارد.

مطالب مشابه

medical information
هزینه تعمیر چرخ گوشت
medical information
هزینه تعمیر بخارشور
medical information
هزینه تعمیر هود آشپزخانه
medical information
هزینه تعمیر پنکه
بازگشت