قیمت انواع لوله کشی گاز

قیمت انواع لوله کشی گاز

قیمت انواع لوله کشی گاز


 

امروزه زندگی به نحوی شده است که بدون گاز نمی توان زندگی بدون دردسری داشت. روال معمولی است که قبل از انجام لوله کشی  محساباتی برای تعین قیمت نهایی لوله کشی گاز انجام داد. قیمت های پایه ای هرساله توسط اتحادیه لوله کشی گاز مشخص می شود.
یکی از عواملی که در تعین قیمت نهایی لوله کشی گاز دخیل می باشد حجم و پیچیدگی کار می باشد عامل دیگر متراژ مورد استفاده در لوله کشی های  گاز می باشد. همینطور عرض لوله نیز در تعین قیمت نهایی ان دخیل می باشد
هلپر با داشتن کادری مجرب و متخصص در زمینه لوله کشی های  گاز اماده است تا خدماتی را در این زمینه به مشتریان خود ارائه دهد.. یکی از این خدمات تعین و محاسبه هزینه لوله کشی های  گاز بر اساس فاکتور های کلیدی می باشد. کافیست با ما تماس بگیرید تا ما در اسرع وقت نسبت به انجام خدمات لوله کشی گاز شما اقدام نماییم .

 

ابتدا بیایید کمی با انواع لوله ها و جنس انها برای لوله کشی گاز اشنا بشویم : 

 

اتصالات MIP ، همراه با اتصالات FIP ، در سیستم های لوله کشی گاز مسکونی ، تجاری و صنعتی به روش های بی شماری مورد استفاده قرار می گیرند. مواد مورد استفاده در ساخت اتصالات MIP بسته به کاربرد می توانند متفاوت باشند ، بنابراین ضروری است که مواد صحیح برای هر کار انتخاب شود. اگر آموزش لوله کشی  های گاز حرفه ای دارید ، قبل از تغییر یا نصب سیستم های لوله کشی گاز MIP ، با مقامات محلی تماس بگیرید.

 

واژه شناسی در لوله کشی گاز

 

اتصالات MIP یکی از دو مؤلفه در اتصالات لوله کشی گاز سنگین است. MIP به طور معمول مخفف لوله آهن نر است (ممکن است به سایر مصالح ساختمانی مانند مس یا فولاد نیز اشاره داشته باشد). مؤلفه دیگر FIP است که مخفف Female Iron Pipe است. اتصالات زنانه در قسمت داخلی پیچیده شده است تا یک لوله اتصالی مردانه با قطر مساوی را بپذیرد ، که نخ های آن برای ایجاد یک مهر و موم محکم پایین می آید.

 

مواد لازم برای لوله کشی گاز

 

لوله های فلزی نخ دار ضخیم تر و محکم تر از لوله های دیگر نیستند ، لوله های بدون نخ برای مقاومت بهتر در برابر آسیب های تصادفی و جلوگیری از خرابی لوله. با این حال ، برخی از سیستم های لوله کشی گاز بدون فشار ، مانند زهکشی سینک ، ممکن است اتصالات نخ را با استفاده از لوله های پلاستیکی PVC داشته باشند. نخ های پلاستیکی نسبت به نخ های فلزی بسیار ضعیف و مستعد نشت هستند.

 

برنامه های کاربردی در لوله کشی گاز

 

اتصالات لوله های MIP معمولاً در سیستم های با فشار زیاد یا برای لوله کشی های گاز هایی که مواد بالقوه خطرناکی مانند گاز طبیعی دارند ، در لوله های سنگین یافت می شوند. غالباً از لوله کشی های گاز های رشته ای برای ایجاد اتصالات ایمنی و ایمنی استفاده می شود که ممکن است بعداً از هم جدا شوند. به عنوان مثال ، برای جایگزین کردن یک کوره یا آبگرمکن کار ساده تر ، استفاده از لوله های فلزی انعطاف پذیر با اتصالات لوله ای نخ برای اتصالات گاز طبیعی و آبرسانی معمول است.

 

مهر و موم در لوله کشی گاز

 

اگرچه لوله های فلزی نخ شده در انتهای آن باریک می شوند تا یک مهر و موم محکم تری ایجاد شود ، اما برای اطمینان از اتصال ایمن ، هنوز هم باید از سیلانت استفاده کنید. اگرچه استفاده از لوله داپ (یک ترکیب مشترک روان کننده) برای مهر و موم کردن موضوعات اتصال MIP و FIP معمول است ، اما بسیاری از متخصصان لوله کشی گاز از نوار تفلون نیز استفاده می کنند. نوار تفلون هنگامی که در اطراف اجزای MIP پیچیده می شود ، یک مهر و موم ضد آب را ایجاد می کند که در صورت نیاز به شکستن مهر ، بعداً آسانتر می شوید.

 

کدها در لوله کشی های  گاز

 

استفاده از اتصالات و مواد خاص MIP و FIP معمولاً توسط قوانین محلی و ملی و حتی بین المللی و کدهای ساختمان کنترل می شود. به عنوان مثال ، گاز طبیعی بسیار قابل احتراق فقط به دلایل ایمنی می تواند از طریق فولاد سنگین یا لوله آهن ، که معمولاً به آن لوله سیاه گفته می شود ، وارد شود. قبل از نصب یا تغییر سیستم های لوله کشی گاز با فشار پتانسیل خطرناک ، با مقامات کد محلی تماس بگیرید و در مورد نحوه لوله کشی های گاز با انها مشورت کنید.  نکات مهم لوله کشی گاز ، رعایت کردن اصول و استاندارهای است که لوله کشی گاز در بهترین حالت صورت گیرد و تا حدا امکان خطرهای احتمالی کمتر شود .

 

مطالب مشابه

medical information
هزینه لوله کشی ساختمان
medical information
قیمت تعمیر یخچال
medical information
قیمت تعمیر آبگرمکن
medical information
خدمات منزل با بهترین قیمت
بازگشت