پیشنهاد می شود قبل از خواندن این مطب تعمیر آبگرمکن را نیز مطالعه کنید .

نحوه نصب آبگرمکن دیواری بدون مخزن

نحوه نصب آبگرمکن دیواری بدون مخزن

نحوه نصب آبگرمکن دیواری بدون مخزن


 

آبگرمکن دیواری بدون مخزن روشی کم حجم و کارآمد برای تأمین آب گرم خانه شما هستند . چه بخاری بخاری و چه برقی ، بدون آب ، فقط در صورت نیاز آب را گرم می کند و ممکن است با هزینه سالانه 70 درصد صرفه جویی کند. در این راهنما یک نصب معمولی بخاری بدون تانک بنزین ارائه شده است. هلپر با جدیدترین فناوری ها انتخاب زیادی از آبگرمکن ها را انجام می دهد و نصب یک روزه را نیز ارائه می دهد.

 

آبگرمکن قدیمی را بردارید

 

ما به شدت توصیه می کنیم آبگرمکن دیواری  شما توسط یک متخصص نصب شود زیرا این روند دشوار و بعضاً خطرناک است. لطفاً هنگام تهیه و نصب قطعات آبگرمکن  دیواری جدید ، کلیه کدهای لوله کشی و برقی را رعایت کنید. کدهای محلی می توانند متفاوت باشند.

توجه : مقررات مربوط به بهره وری انرژی در سراسر کشور در سال 2015 تعیین شده است افرادی را که بخاری جدید یا جایگزین بخاری آب گرم مصرف می کنند ، تأثیر می گذارد. شماره مدل آبگرمکن قدیمی شما ممکن است با شماره مدل آبگرمکن جدید شما یکسان نباشد ، بنابراین حتما به جای شماره مدل ، بر اساس اندازه ظرفیت خریداری کنید. علاوه بر این ، اندازه تمام مخازن آبگرمکن افزایش یافته است ، در حالی که مقدار آب آن ها را کاهش داده است . فضای مورد نیاز برای آبگرمکن خود را با دقت اندازه گیری کنید تا بتوانید با دقت قضاوت کنید که آبگرمکن در چه ابعادی مناسب خواهد بود.

در مورد اندازه اصلی آبگرمکن دیواری خود از ارائه دهنده آبگرمکن سؤال کنید . آبگرمکن های دیواری معمولاً نیاز بیشتری به گاز دارند . ممکن است مجبور شوید لوله گاز جدید و بزرگتر را از کنتور گاز خود اجرا کنید .  آب ، شیرهای گاز و برق را خاموش کنید . آبگرمکن قدیمی خود  را تخلیه و جدا کنید.

 

یک خط جدید گاز برای آبگرمکن دیواری نصب کنید

 

اگر خط گاز فعلی شما به اندازه كافی است ، در صورت لزوم یك توپ و یا شیر را در خط گاز موجود نصب كنید . با استفاده از خط گازرسانی انعطاف پذیر یا لوله سیاه ، یک خط گازرسانی جدید را از طعمه عبور دهید تا جایی که بتوانید به راحتی به خط گاز بخاری آب جدید متصل شوید.

 

نصب خطوط جدید آب  ، آبگرمکن دیواری  

 

شخصی که خط آب را برای آبگرمکن دیواری بدون مخزن نصب می کند . در خطوط جدید آب سرد و گرم به خطوط آب موجود با لوله مسی گره بزنید و خطوط را به آبگرمکن جدید منتقل کنید. اگر سیستم آب شما دارای شیر چک یا شیر ضد سیفون بر روی خط تأمین باشد ، احتمالاً یک مخزن انبساط در نزدیکی ورودی سرد به بخاری نیاز خواهد بود . برای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای آبگرمکن دیواری مراجعه کنید . از نگهدارنده های زنگ دار برای نگه داشتن لوله در جای مناسب در برابر دیوار استفاده کنید. این امر همچنین باعث خواهد شد که بعداً عایق کاری لوله اعمال شود. قبل از لحیم کاری لوله ها و اتصالات را تمیز کنید تا اکسیداسیون از بین برود . در انتهای لوله ، شیب لوله و اتصالات را به هم بزنید ، مس را با مشعل و لوله‌های لحیم كننده گرم كنید .

 

 نصب آبگرمکن دیواری

 

فردی که از چکش و چوب استفاده می کند برای نصب آبگرمکن دیواری بدون مخزن است . سکویی با تکه های 2- 2- 4 اینچی از چوب بسازید که به شما امکان می دهد آبگرمکن  دیواری جدید بدون مخزن را در حدود چهار اینچ از دیوار سوار کنید. آبگرمکن دیواری را با اطمینان روی سکو نصب کنید. مراقب باشید مکانی برای آبگرمکن جدید را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد به راحتی آن را به بیرون منتقل کنید .

 

 وصل آبگرمکن دیواری

 

شخصی که خط آبگرمکن جدید بدون مخزن را وصل می کند .شیر خاموش و تله رسوب را طبق دستورالعمل سازنده به آبگرمکن وصل کنید . خط تغذیه گاز را به شیر خاموش وصل کنید . اطمینان حاصل کنید که شیرهای تمیز کننده و تخلیه را به صورت دستی دارید زیرا در بسیاری از آبگرمکن ها وجود ندارد . خط آبرسانی را به دستورالعمل سازنده ، به شیرآلات آبگرمکن وصل کنید . منبع تغذیه را روشن کنید و نشتی را بررسی کنید . گاز را روشن کنید ، در صورت لزوم خط را خونریزی کرده و نشت را بررسی کنید. پس از بررسی نشت ، خط گاز را خاموش کنید تا نصب کامل شود .

 

 

مطالب مشابه

medical information
قیمت تعمیر آبگرمکن
medical information
هزینه نصب و تعمیر شیرآلات خانگی
medical information
نحوه تعمیر فن کویل
medical information
نصب و تعمیر شیرآلات خانگی
بازگشت