انواع لوله در لوله کشی گاز

انواع لوله در لوله کشی گاز

انواع لوله در لوله کشی گاز


 

لوله کشی گاز ساختمان یا منزل شمال اتصالات لوله های گاز و آب است که بصورت شبکه ای بهم متصل هستند .

لوله کشی گاز درعین ساده بودن در نگاه اول کاری کاملا تخصصی است و خطرناک زیرا باید بدانید کجا اتصالات را قطع کنید و کجا را باز بگذارید و همچین ابزار های مخصوصی برای این کار  لوله کشی گاز وجود دارد که در کمتر خانه ای پیدا میشود بخاطر گران بودن آنها و قابل استفاده نبودن آنها برای افراد معمولی زیرا هزینه سرویس کردن و زمان آن به مراتب بیشتر از خدمات لوله کشی درب منزل ما یعنی سامانه خدماتی هلپر میباشد .

نکات مهم در مورد لوله کشی گاز وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشید :

 

 

انواع لوله ها

 

نکته ای که  در کلیه سیستم های لوله کشی گاز مشترک دارند لوله ها است. از آبرسانی به لوله کشی گاز گرفته تا زهکشی ، لوله ها ماده اصلی لوله کشی منازل هستند .

اندازه و مواد یک لوله می تواند به عنوان یک شاخص نسبتاً خوب از عملکرد آن عمل کند. لوله های پلاستیکی سفید ، مس و گالوانیزه (با نقره ای) از قطر 1/2 تا 1 اینچ به طور کلی آب را حمل می کنند ، اگرچه برخی از فولادهای گالوانیزه ، فولاد سیاه و لوله های مس انعطاف پذیر با همان اندازه ممکن است دارای گاز باشند .

لوله های مس ، انعطاف پذیر با قطر کوچکتر ، برای انبارهای آب که از آب سرد کن ها ، فیلترهای آب و غیره تغذیه می کنند ، استفاده می شود. اتصالات ممکن است برنجی یا پلاستیکی باشد. همچنین می توانید لوله های قابل انعطاف (گاهی اوقات شیب دار) از دریچه ی دیواری کوچک گرفته تا توالت و شیر آب و لوله های انعطاف پذیر برای انتقال گاز از شیرآلات به بخاری های آب ، خشک کن ها و سایر وسایل گازی را ارائه دهید .

لوله های فلزی یا پلاستیکی با اتصالات متنوعی به وجود آمده اند که به منظور جفت کردن در یک خط مستقیم ، چرخاندن گوشه ها ، شاخه از دو جهت ، کاهش یا بزرگ کردن اندازه لوله یا اتصال به نوعی از فیکسچرها به یکدیگر متصل می شوند .

 

لوله مس سفت و سخت

 

لوله مس سفت و سخت به طور گسترده ای برای لوله کشی گاز  آبرسانی ارجح است. محکم و بادوام است ، در مقابل احداث مواد معدنی مقاومت می کند و می تواند آب سرد و گرم را نیز تحمل کند . 

لوله مس نرم گران قیمت تر از لوله مس سخت است ، اما به اندازه کافی انعطاف پذیر است که بدون نیاز به اتصالات زیادی به عنوان مس سفت و سخت می توان آن را هدایت کرد . هر دو نوع لوله مس را می توان با اتصالات لحیم دائمی یا اتصالات شعله ور فشرده سازی که قابل جدا شدن هستند ، به یکدیگر پیوست .

 

لوله های فولادی گالوانیزه

 

لوله و اتصالات فولادی گالوانیزه قبل از سال 1960 برای لوله کشی گاز  آبرسانی استاندارد بوده و هنوز هم رایج است . پوشش روی گالوانیزه در قسمت بیرونی در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت می کند ، اما به مرور زمان قسمت داخلی لوله ها با رسوبات معدنی بسته می شوند و در نهایت دچار خوردگی می شوند . اتصالات Watertight با اتصالات رشته ای ساخته می شوند. لوله فولادی گالوانیزه با قطر بزرگتر برای لوله کشی دریچه در بعضی از خانه ها استفاده می شود .

برای جلوگیری از خوردگی از الکترولیز که هنگام اتصال دو فلز متفاوت به وجود می آید ، باید از اتحادیه دی الکتریک در هر مکانی که مس به یک لوله فولادی وصل شود استفاده شود .

لوله آهن سیاه شبیه به فولاد گالوانیزه است ، اما به دلیل مقاومت در برابر خوردگی ، در درجه اول برای خطوط لوله کشی گاز در خانه ها استفاده می شود .

 

همانطور که میدانید سامانه خدماتی هلپر یک مجموعه از افراد متخصص در زمینه لوله کشی گاز را گرد هم آورده تا نیاز های تعمیرات مشتریان را به بهترین حالت ممکن تامین نماید .

  

 

مطالب مشابه

medical information
هزینه لوله کشی ساختمان
medical information
تعمیر بخاری گازی در تهران
medical information
تعمیر بخاری گازی در کرج
medical information
استاندارد های سیم کشی ساختمان
بازگشت